• Bandırma Prestij Sigorta
  • +90 535 304 27 00
  • info@bandirmaprestijsigorta.com
  • +90 535 304 27 00Telefon
  • Günaydın Mh. Eski İtfaiye Sk. No:10/1Adres

Neden kasko sigortası yaptırmalıyım

news details

Neden kasko sigortası yaptırmalıyım

Kasko sigortası nedir?

Kaskonun faydalarını sıralamadan önce, bu sigorta türünün ne olduğunu hatırlamakta yarar var.
En temel tanımı ile Kasko Sigortası; araçların başta kazalar olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı hasar görmesi sonucunda oluşacak zararları karşılayan sigorta türüdür. Ancak günümüzün gelişen sigorta hizmetleri, ek düzenlemeler ile bu ürünün hizmet alanını, farklı durumları da kapsayacak şekilde genişletebilmektedir.
Sıklıkla Zorunlu Trafik Sigortası ile karıştırılan bir kavramdır. Oysaki ikisi arasındaki fark oldukça basittir. Zorunlu Trafik Sigortası kaza durumunda karşı aracı ve 3. kişileri, Kasko Sigortası ise sizin aracınızı teminat altına alır.
 
Kasko sigortası neden yapılır. 

1. Kaza Sonucu Oluşabilecek Hasarları Karşılar
Sadece karşı taraftan kaynaklı kazalarda oluşabilecek olan hasarları değil; sizden kaynaklı olabilecek araç hasarlarını da kısmen ya da tamamen karşılar.hangi hasarların karşılanabileceği ise poliçede belirtilir

2. Çekici Hizmeti Sunar
Çoğu kazada ya da arızada araç hareket edemez hale geldiği için, çekici büyük önem kazanır. Bu nedenle kaskolar belirli durumlar ve limitler dâhilinde ücretsiz çekici hizmeti de sunar.
 
3. Yedek Araç Verir
Kaza, arıza ve benzeri durumlardan dolayı aracınız onarım sürecinde olduğu ve aracınızı kullanamadığınız için sigorta şirketi tarafından size ikame araç verilir. Böylece yaşanabilecek olan olumsuz durumlardan etkilenmeden günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.
 
4. Doğal Afetlerde Oluşan Zararı Giderir
Dolu, sağanak yağmur, yangın, toprak kayması, deprem gibi birbirinden farklı doğa olayları sonucu aracınızda meydana gelebilecek olan zararlar da kasko tarafından karşılanabilmektedir.
 
5. Sağlık Sorunlarında Destek Olur
Teminatlar içerisine eklenebilen sağlık hizmetleri sayesinde kaza sonucu oluşabilecek yaralanma, ölüm gibi can güvenliği ile ilgili durumlarda da sigorta şirketiniz destek olabilmektedir.
 
6. Ek Hizmetler Alınabilir
Bu sigortaları sadece verdikleri standart hizmetlerden ibaret olarak düşünmemeli, aracınıza dair ihtiyacınız olan farklı bir hizmeti de kasko teminatları içerisine ekletebileceğinizi unutmamalısınız.
      Araç için çilingir hizmeti, araç anahtar kaybı, araç aksesuarlarının sigorta kapsamına alınması gibi pek çok farklı seçenek isteğe bağlı olarak güvenceler içerisine alınabilmektedir.
 
Kasko ve Trafik Sigortası arasındaki farklar
- Trafik sigortası zorunludur, kasko isteğe bağlıdır.
- Trafik sigortası, eğer poliçe sahibi hatalıysa karşı tarafın kazadan kaynaklanan maddi ve bedensel zararlarını karşılayacak bir sorumluluk sigortasıdır. Yani trafik sigortası, karşı tarafın mağduriyetini baz alır.
- Kasko ise poliçe sahibinin mağduriyetini önlemeye odaklanır. Hatta poliçe kapsamına göre araçtaki diğer kişiler, trafik sigortası limiti yetmemesi halinde karşı araç ve üçüncü şahıslar da teminat kapsamında değerlendirilebilir.
- Kasko; aracın yanması, çalınması, çalınmasına teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlara kadar ayrıntılı bir güvence planı sunar. Bunun yanında poliçe kapsamına göre ek hizmet ve teminatlarla sunulan kolaylıklar, güvenli yolculuklar için ihtiyaç duyulan şeyler baz alınarak oluşturulur.
- Kasko teminatları, poliçe sahibini ve aracın güvenliğini koruma altına alır. Trafik sigortası ise sadece yaşanacak kazada devreye girer.
 
 

 

Style Switcher